تحلیل پایداری اجتماعی در مجتمع های مسکونی منطقه 22 تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

معیار اعتماد شما به همسایه کدام یک از موارد زیر می باشد؟

توزیع فراوانی ودرصد فراوانی برای سؤال در جدول شماره (4-13) آمده می باشد. همان­گونه که نظاره می­گردد 45 درصد نمونه آماری ساکنین مجتمع مسکونی منطقه 22 تهران به همسایه اعتمادی ندارند، 20 درصد به همسایه در حد دادن کلید در هنگام مسافرت اعتماد دارند، 3/18 درصد به همسایه در حد نگهداری از فرزند اعتماد دارند و 7/16 درصد به همسایه در حد کمکهای مالی اعتماد دارند.

چنانچه در مجتمع رفتار نابهنجاری نظاره کنید چگونه برخورد خواهید نمود؟

توزیع فراوانی و درصد فراوانی برای سؤال در جدول شماره (4-14) آمده می باشد. همان­گونه که نظاره می­گردد 7/1 درصد نمونه آماری ساکنین مجتمع مسکونی منطقه 22 تهران نسبت به نظاره نابهنجاری بی تفاوت خواهند بود، 7/21 درصد به پلیس اطلاع می­دهند، 7/56 با همسایگان مشورت خواهند نمود و 20 درصد شخصا” تذکر می­دهند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. به نظر شما زندگی در مجتمع های مسکونی تا چه اندازه احساس تعلق و دلبستگی را به وجود می آورد و چه عواملی شما را به این مکان وابسته کرده می باشد؟

بر اساس تحلیل های انجام شده 72 درصد از ساکنین این مجتمع هیچ احساس تعلقی نسبت به مجتمع زندگی خود ندارند و به گفته آنها زندگی در این مجتمع هیچ احساس همدلی و همدردی را در بین ساکنین به وجود نمی آورد، 28 درصد از ساکنین تا حدودی به مجتمع محل زندگی خود احساس تعلق دارند و وجود وابستگی و حس تعلق را به این مکان وابسته به عواملی همچون: رفتار همسایگان، رعایت اصول همسایه داری، رعایت اصول فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی در داخل مجتمع، حس مسئولیت پذیری و مراعات یکدیگردر محیط مجتمع و غیره… می دانند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1- چه عواملی در شکل گیری و گسترش مجتمع های مسکونی در منطقه 22 تهران تاثیر گذار می باشد؟

2- پیامدهای مثبت و منفی اجتماعی حاصل از شکل گیری مجتمع های مسکونی در منطقه 22 چیست؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه