عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل پایداری اجتماعی در مجتمع های مسکونی منطقه 22 تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

منابع آب

حوزه آبخیز تهران از شمال به حوزه آبخیز لتیان و کرج، به حوزه آبخیز کرج، از شرق به حوزه آبخیز لتبان و از غرب به حوزه آبخیز کرج محدود می گردد. تهران بزرگ (مجموعه مناطق شهرداری) تقریبا در مرکز حوزه آبخیز واقع گردیده می باشد. رودخانه های وردیج، کن، درکه، دربند، دارآباد، سرخه، حصار از حوزه شمالی تهران وارد می شوند سمیر گذر این رودخانه ها عبارتنداز:

الف)- رودخانه وردیج: این رودخانه در ارتفاعات شمال غرب حوزه جریان دارد و از کوه های لیچه سرچشمه می گیرد و ناحیه غربی حوزه را زهکش می نماید.

ب)- رودخانه کن: سرچشمه این رودخانه از ارتفاعات 3000 متری شمال حوزه در محدوده کرانه سرات واقع می باشد و از به پیوستن سرشاخه های آب رندان، آب طالون و آب کیگاه مناطقی را که در مسیر این سرشاخه ها قرار گرفته اند زهکش می نماید. این شبکه در تنگه کوه حصار با آب سنگان تلاقی می کند و پس از سرازیر شدن به سمت مرکز حوزه (شهر تهران) تغییر نام داده و با نام رودخانه سولقان جریان می یابد و پس از پیوستن چند سرشاخه دیگر در منطقه کن بنام رودخانه کن بطرف جنوب ادامه می یابد

ج)- رودخانه درکه : این رودخانه از ارتفاع 3767 متری سرچشمه گرفته و زهکش قسمتی از شمال مرکزی حوزه را عهده دار می باشد.

د)- رودخانه دربند: این رودخانه از قله توچال و از ارتفاع 3957 متری سرچشمه می گیرد و از شمیران به طرف شهر امتداد می یابد

ه)- رودخانه دارآباد: این رودخانه از ارتفاع 3297 متری سرچشمه می گیرد و پس از گذر از روستای دارآباد به محدوده شهر تهران وارد می گردد

آبهای زیرزمینی حوزه آبخیز تهران را چشمه ها و قنوات تشکیل می دهند. سطح آب زیرزمینی در آبخوان تهران در قسمتهای شمالی دشت به 150 متر می رسد در حالیکه که در قسمت جنوبی سطح آن به کمتر از 5 متر می رسد. نوسان سالانه سطح آب بطور متوسط بین 7/2 متر در شمیران 75/1 متر در تهران متغییر می باشد. مهمترین چشمه های موجود در شمال حوزه تهران عبارتنداز: چشمه کفو (کف آب)، چشمه عیان خونی، چشمه هفت دوغونی (هفت طغیانی)، چشمه یورت مختار، چشمه آلوچه درختک، چشمه دره حوزک و چشمه دره کارا، البته در فصل بهار علاوه بر آب چشمه های مذکور، آب چشمه های دیگر هم از دره ها و شکاف کوهها، در مسیر رودخانه اوین، درکه و مسیل ولنجک جاری می شوند، اکثر این چشمه ها در فصل تابستان و پاییز بطور کامل خشک می گردند. تعداد کل چشمه های منطقه 20 دهانه بوده که از این تعداد 2 دهنه آب دارد و 18 دهنه خشک می باشد، کل قنوات منطقه حدود 593 رشته می باشد که از این تعداد 48 درصد آب دارد و 52 درصد خشک می باشد، متوسط آبدهی قنوات محدوده 22 تهران 86 متر مربع در ساعت می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

1- چه عواملی در شکل گیری و گسترش مجتمع های مسکونی در منطقه 22 تهران تاثیر گذار می باشد؟

2- پیامدهای مثبت و منفی اجتماعی حاصل از شکل گیری مجتمع های مسکونی در منطقه 22 چیست؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه